Заняття з китайської гімнастики “Плейстик”

Фотографії з ранкового тренування учасників соціального проєкту “Університет третього віку” з китайської гімнастики з ракеткою “Плейстик”
Заняття для учасників проєкту – безкоштовні
Плейстик у перекладі «липка ракетка». Ця оздоровча гра та вид спорту має багато видів та назв – наприклад «ракетки багуа», «тайцзи білого дракона», «тайцзи байлун бол» тощо. Коріння всіх різновидів у китайській гімнастиці.
Тайцзі жоулі цю – «м’яч м’якої сили». Легенда говорить про те, що великий майстер бойових мистецтв у Китаї одного разу задумався про те, що йому та іншим майстрам не вистачає м’якості та плавності рухів та потрібна методика, яка дозволить тренувати ці якості.
Так з’явилася перша імпровізована ракетка та м’яч, метод швидко набув популярності і дійшов до імператорської родини, де він закріпився при дворі на віки, ставши мистецтвом для придворних та чиновників.
В наш час друге життя дав цій методиці китайський професор Байджун у 1991 році, який побачив у ній чудовий засіб реабілітації людей після фізичних та психічних травм, а також спосіб корекції розвитку дітей та систему адаптації для інвалідів.
Треба сказати, що Тайцзі – це не гімнастика, а скоріше метод, життєва філософія, мистецтво правильного руху у сенсі цього терміну. У Китаї тайцзи вважається засобом адаптації людини до ритмів життя суспільства та природи та вірним засобом зберегти здоров’я та довголіття. Підтвердженням тому можуть служити тисячі відеороликів в інтернеті, де ми можемо спостерігати людей різного віку, стану здоров’я та національності із задоволенням у спортзалах та на вулицях різними видами тайцзи жоулі цю