Ми в соцмережах:
Мова сайту:
[google-translator]

Поговоримо про розпізнавання правди та брехні. Які прояви супроводжують брехню?

dmitriy 23.06.2020 0 Comments

Трохи психології. Поговоримо про розпізнавання правди та брехні.
Які прояви супроводжують брехню?

Психологи неодноразово використовували дослідження мови тіла і її зв’язку з обманом, щоб допомогти правоохоронним органам визначити, хто бреше, а хто каже правду. Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі проаналізували 60 досліджень про брехню, щоб розробити рекомендації для навчання співробітників правоохоронних органів. Результати їх аналізу опубліковані в квітневому випуску Американського журналу судової психіатрії (American Journal of Forensic Psychiatry).
Ось деякі індикатори нечесності, які назвали ці вчені:
* Туманність мови: Якщо вам здається, що оповідач навмисне опускає деякі деталі, ймовірно, він бреше.
* Нерівний голос: Якщо вам здається, що голос оповідача звучить невпевнено і «обривається», він бреше.
* Байдужість: Співрозмовник раз у раз знизує плечима; на його обличчі відсутнє будь-яке вираження, і всім виглядом він зображує нудьгу: таким чином він намагається приховати будь-які прояви брехні.
* Обдумування кожного слова: Якщо вам здається, що співрозмовник дуже старанно обмірковує всі деталі розповіді, можливо, він вас обманює.

Який оптимальний спосіб розпізнавання брехні?
Написано незліченну кількість статей з порадами, як визначити брехню. У багатьох з них перераховуються загальновідомі стереотипи, хоча дослідження показують, що їхнє застосування допомагає мало.
Насправді, не існує універсального методу. Всі сигнали, моделі поведінки та індикатори – це лише ключі, які ймовірно можуть вказувати на брехню.
Тому наступного разу, коли вам буде потрібно перевірити достовірність слів співрозмовника, не шукайте «ознаки брехні» в його поведінці або словах. Якщо це можливо, скористайтеся активним способом, посиливши психологічний і розумовий тиск на співрозмовника.
І останнє, але найважливіше: вірте своїм інстинктам. Вони можуть виявитися точнішими, аніж холодний розумовий аналіз.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *