Ми в соцмережах:
Мова сайту:
[google-translator]

Про техніки малювання фарбами

dmitriy 04.07.2020 0 Comments
Відвідуючи музеї і виставки, ми захоплено завмираємо перед шедеврами епохи Відродження, захоплюємося хиткими обрисами на імпресіоністських полотнах, намагаємося розгадати приховані замисли картин абстракціоністів або тягнемося до суниці на срібних блюдах, заклично ваблячих з рам голландських натюрмортів. І кожен раз нас охоплює почуття подиву і захоплення різноманіттям предметів мистецтва та різноплановими талантами їх творців. Хтось ретельно виписує кожну складку на атласній сукні придворної дами або найменшу зморшку на руках вуличного торговця. Хтось широкими недбалими мазками за кілька хвилин створює магічний пейзаж, в якому лише вгадуються смутні обриси природи і пори року. А хтось впевненим рухом перекидає фарбу на полотно і, розмахуючи пензлем, створює неповторні картини, сутність яких не одне десятиліття намагаються розгадати художні критики і аукціоністи.
Але генії не були б геніями, якби не створювали свої унікальні стилі і техніки малювання. Деякі з них давно стали класикою в світі живопису.
ЯКІ ТЕХНІКИ МАЛЮВАННЯ ФАРБАМИ НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНІ:
Олійний живопис – те, з чого рекомендують починати. Технік малювання олійними фарбами існує безліч, а їх текстура допомагає новачкам приховати похибки і створити дебютний твір на гідному рівні.
Акварель. На перший погляд, малювати «акварельки» легко і просто, але такі фарби примхливі, і, якщо правильну техніку вам не поставить майстер, є ризик, що ваш малюнок буде розтікатися на очах. Градієнт, глазур, мокра, суха і інші техніки підкоряться вам під керівництвом досвідченого наставника.
Рідкий акрил теж відмінно підходить новачкам. Акрилові фарби мають найбільш «зручні» властивості з тих, що притаманні масляним і акварельних, до того ж – легко наносяться і швидко висихають. Серед технік малювання рідким акрилом – суха (використовуються кілька пензликів), волога (фарби наносяться на полотно, змочений водою), імпасто (широкі, добре помітні мазки), лессировка (спершу наносять густий шар, а потім вже малюють), інші.
Унікальною є техніка пастельного живопису.
Пастель – це свого роду різнокольорова крейда. Вона може бути сухою, масляною, акварельною або восковою. Традиційно пастель використовували в якості матеріалу для малювання підготовчих ескізів. З 18 століття вона стала повноцінною технікою живопису і графіки.
Завдяки фізичним особливостям пастелі вона має як графічні, так і живописні властивості. Чи буде робота графічній або живописній залежить від обраного виду пастелі і способу нанесення кольору на папір. Малюнок пастеллю може створюватися штрихами, а може розтиратися пальцями і набирати мальовничих характеристик.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *