У Дніпрі встановили 156 «розумних» інформаційних табло на зупинках електротранспорту

У Дніпрі встановили 156 «розумних» інформаційних табло на зупинках електротранспорту. 

Завдяки реформі децентралізації місто має додатковий ресурс для створення інформаційних послуг. Таке завдання перед транспортниками ставить мер Дніпра Борис Філатов. Інформаційні табло – це одна зі складових глобального проекту «Електронна диспетчерська.

Є проблема у процесі реалізації – знайти вільне електроживлення для інформаційних табло. Вони потребують стандартної напруги у 220 вольт. Тож було ухвалено технічне рішення: інвертувати напругу контактної мережі 600 вольт у 220. Роботи тривають. Паралельно відбувається налагодження програмного забезпечення.



На інформаційному табло відображається час, температура повітря, номер маршруту електротранспорту, його кінцеві зупинки, а також через скільки хвилин прибуде тролейбус чи трамвай. 

В онлайн-режимі відстежується місцезнаходження електротранспорту, система вираховує середню швидкість та відображає, через скільки приблизно приїде транспорт на цю зупинку. Крім цього, інформаційне табло має функцію зворотного зв’язку з пасажирами: диспетчер може надіслати їм і заздалегідь підготовлені повідомлення, і написані в режимі онлайн. Це можуть бути повідомлення про аварії або зміни у графіку руху електротранспорту. Диспетчер може приблизно прописати, за скільки буде відновлено роботу у звичному режимі. Якщо проблема глобальна – запропонувати пасажирам альтернативні види транспорту.



Зараз майже на всьому електротранспорті встановлені GPS-трекери, необхідні для функціонування «розумних» табло. Інформація з транспортних засобів зчитується системою кожні 5 секунд. Якщо електротранспорт різко змінює швидкість або робить непередбачену зупинку – відбувається додаткове зчитування координат. Кожні 10 секунд дані передаються на сервер. Сервер з базою даних збудований на базі комунального підприємства «Дніпровський електротранспорт». Жодні інші компанії не були залучені. З цього сервера відбувається трансляція на систему візуалізації для диспетчерів, щоб вони бачили все на мапі.
Тож наше місто – розумне місто! 
