Ми в соцмережах:
Мова сайту:
[google-translator]

11 фактів про бузок, які відомі не усім людям

dmitriy 03.06.2020 0 Comments
11 фактів про бузок, які відомі не усім людям.
Свіжий медовий аромат, який він виділяє, дуже нагадує дитинство. Але що ми знаємо про бузок, окрім того, що він зростає у саду?
?Створює гармонію
Богиня Сирінга, на честь якої назвали рослину, відповідала за ідилію і радість. Мабуть, і сам бузок чудово може впоратися з цими функціями.
?Плодючий
Бузок вирощують близько 500 років, але протягом цього часу люди встигли культивувати цілих 2300 сортів різної форми, забарвлення і аромату. Позмагатися з ним можуть, хіба що, троянди.
?Може бути без запаху
Тягучий солодкий аромат квітучого бузку неможливо сплутати ні з чим, він повідомляє нам про настання літа. Угорський бузок руйнує усі стереотипи — він не пахне. Зовсім.
?Живе довше за людину
Якщо ви посадили у саду кущ бузку, вам скажуть спасибі не лише ваші діти, а й онуки і, мабуть, праонуки. Відзначити столітній ювілей для цієї рослини — звичайна справа.
?Коштує дорожче за золото
Видобування бузкової олії — трудомістка справа. Саме тому ефірна олія бузку коштує дорожче за золото — ціна за 1 кілограм може досягати 100 тисяч доларів.
?Отруйний
Полюбляєте аромат бузку і довго ним насолоджуєтеся? Даремно! Ці квіти містять токсичні речовини, які можуть викликати головний біль.
?Використовується у медицині
Попри те що бузок отруйний, його активно використовують у медицині. Парадокс, але мазь із квіток бузку допомагає за наявності ревматизму, листя має загоюючі властивості, а квітки знімають больові відчуття.
?Символ міста
У жителів міста Сігулда, що у Латвії, безумовно гарний смак — не даремно на їх гербі зображений бузок.
?Приносить удачу
Ми з дитинства знаємо цю прикмету: знайшов квітку з п’ятьма пелюстками — обов’язково загадай бажання і з’їж її. Мрія обов’язково здійсниться. Виявляється, ще потрібно шукати квітки з трьома пелюстками, щоб позбутися їх. Адже вони приносять нещастя.
?Ознака розставання
Хочете натякнути комусь про те, що почуття згасли? Надішліть бузок: на Сході це символізує розставання. А в Англії такий букет вручався нареченому на знак відмови у заручинах.
?Квіти можна і потрібно зривати
Засуджуєте тих, хто ламає гілки бузку заради гарних букетів? Насправді, це йде на користь рослині: наступного року буде більше квітконосів. Але не зривайте бузок у місті — дуже гарно виглядають фіолетові грона у парках і скверах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *